CAPE TOWN – First Impression

24.02.2017

Külm on! Hahaa, miks keegi ei öelnud, et siin on Eesti suvi? Päevane temperatuur on iseenesest kõrge, aga külma tuule tõttu pole seda tunda. Tuul pidavat puhuma hakkama alles õhtul, aga reaalsuses tähendab see vist seda, et terve päev puhub ja õhtul tuleb siis õige torm. Öösiti on temperatuur ka madal. No ja vesi on jääkülm, ilma kalipsota vette ei kannata ronida. Ühesõnaga – Eesti suvi! Aga mõni päev on siiski hirmus palav ja tuulevaikne. Ja päike on siin kuri! Enne ei saa arugi, kui põhjamaalasest turistile kombekohaselt maika selga päevitatud ja nina punane nagu jõuluvanal. Isegi riietest pole abi, põletab läbi nende ka.

Update: nüüd, kui märts lähemale jõuab, on tuult vähem ja ilmad soojemad.

Linnas sees on rohkem tuulevarju, aga me elame veidi eemal Bloubergis ehk siis surfipiirkonnas, mis on tuulele avatud. Seda tugevat tuult, mis siin septembrist märtsini puhub, kutsutakse Cape Doctor’iks. Cape Doctor puhub linna saastest puhtaks ja põhjustab Table Mountain’i (Lauamägi? :D) kohale veidra pilvenähtuse. Kui tuult pole, on linna kohal sudu.

Kusjuures Bloubergstrand (kus me elame) meenutab Austraaliat. Mitte, et ma käinud oleks, aga Kodus ja Võõrsilist olen näinud 😀 Blouberg ise on mõnus surfipiirkond mere ääres. Saab nii lainet kui ka lohet sõita. Üldiselt on päeval tuulevaikne ja õhtul hakkab puhuma. Table Mountain ja Lion’s Head on alati taustaks.

Hinnad on siin umbes nagu Eestis, ainult riidepoed on kallid. Mõnedes meile tuntud poodides hinnad lausa topelt. Tulime küll järjekordse shopingu-lootusega, aga oleme vaid hädavajalikku ostnud. Ilusaid asju poodides väga ei müüda. Toidud see-eest okei hinnaga ja söögikohti on palju ja häid. Eriti tore on, et tervislikku toitu leiab igalt poolt ja igasugu vegan kohvikuid jms paistab ka rohkelt olevat.

Turvalisuse kohapealt on nii, et oleme koguaeg valvel. Natuke tundub kahtlane, aga võibolla on see sellepärast, et google ütleb, et kuskil ei saa käia ilma, et paljaks varastataks 😀 Sellegipoolest võtsime julguse kokku ja käisime Bo Kaap’is värvilisi maju vaatamas ja Woodstock’is marketil – palju head süüa/juua.

 

Tegelikult oleme eluga siin juba nii piisavalt harjunud, et esmamuljed on meelest läinud. Video ehk annab veidi aimu 🙂

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.