CAPE TOWN – Surf, Eat, Sleep, Repeat

05.03.2017

Ükspäev sadas vihma! Esimest korda, siin on vihm suvel väga haruldane. Seoses sellega on tekkinud ka suur veeprobleem. Nimelt on siin suur veepuudus, inimesi trahvitakse liigse vee kasutamise eest ja poodidest on veekanistrid otsa saanud. Suured sildid tee ääres väidavad, et vett jagub veel 121-ks päevaks. Seega meie veepuudusesse ei jää, aga siin on see ikkagi karm reaalsus. Õnneks vesi on poodides ja söögikohtades odav. Lisaks on siin suure kuumuse ja kuiva tõttu pidevalt näha tulekahjusid. Iga paari päeva tagant on õhk paksu tossu täis ja meie mõistatame, kas see on suits või järjekordne imelik pilv.

 

 

Aga üleüldiselt oleme eluoluga ära harjunud ja peame varsti juba koju tagasi tulema. Väga kurb, iga päevaga meeldib meile siin aina rohkem. Esimesed emotsioonid olid, et nõme külm ja ohtlik, hahaa. Aga ilm on vist soojaks läinud ja pole ta nii ohtlik midagi. Meil õnnestus ükspäev parklas autoaken pärani lahti jätta, aga auto ja asjad jäid kõik alles. Parklates on siin mingid kutid tööl, kes aitavad parkida ja valvavad autot. Algul tundus kahtlane, aga tegelikult nad tõepoolest valvavad väikse jotsi eest autot niiet täitsa toredad tüübid. Kui hästi läheb, pesevad lausa auto ka ära. See on siin väga vajalik tegevus, sest paari päevaga muutuvad aknad soola ja tuule tõttu täitsa matiks ja läbipaistmatuks.

 

 

Igapäevaselt surfame, sööme, magame 😀 Muuks nagu aega ei jäägi. Lained on vägevad (aegajalt minu jaoks liiga vägevad). Söögikultuur on siin aplausi väärt. Restorane/kohvikuid jagub iga nurga peale ja söögid on suurepärased. Iga päev avastame uusi lemmikuid. Ainsa pettumuse siiani saime V&A Waterfront’is, mis on üks kuulsamaid piirkondi Cape Town’is ja seega turiste täis. Ilmselt seetõttu seal ka hinnad kõrgemad ja söögid väiksemad. Mujal on portsud alati üleliia suured ja hinnad Eestiga võrreldes odavamad seega ei kipu väga kodus süüa tegemagi. Ja puuviljad! Nii palju head ja värsket!

 

 

Ja muidugi veinid! Ja istandused! Lõuna-Aafrika on ju tuntud oma heade veinide poolest ja nende istandused on siin samas Cape Town’i lähistel. Mardi ja Dairiga käisime Stellenbosch’is kahes istanduses. Jooksime viinamarjapõldudel ja maitsesime häid veine.

 

 

Mis veel teinud oleme? Pingviinirannas käisime kaks korda. Nimelt siin on üks väike linnake Simon’s Town, kus elab Aafrika pingviinide koloonia. Kõigile tuleb see üllatusena, aga nii ta on. Siin on ka pingviinid 🙂 minu teine lemmikloom! Algul tundus, et neid saab mingi platvormi pealt vaadata, aga kohale jõudes selgus, et nad elavad superägedas rannas, kus saab nendega koos lausa ujuda ja päevitada.

 

Mu emotsioon, kui esimest korda pingviini nägin 😀

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.