CAPE TOWN – Surfing Waves with Sharks and Kiting in Smashing Waves

03.03.2017

 

Ei ole uudis, et Cape Town on üks tuntumaid lohesurfi kohti maailmas ja et lained on siin samuti korralikud. Muizenberg on siin vist kõige tuntum lainesurfi rand, vähemalt algajatele. Asub see Bloubergi suhtes teisel pool Cape Towni India ookeanis. Siinpool on Atlandi ookean. Kaplinn on nimelt ümbritsetud nende kahe ookeaniga. Neid eraldab Cape poolsaar. India ookeani vesi on soojem ja lained on mõnusamad kui siinpool Bloubergis. Hea tahtmise korral saaks vist ilma kalipsota ka surfatud. Mitte, et seda siinpool 12 kraadises vees ei tehtaks. Ma ei tea, mis neil kohalikel viga on, aga külm neil ei paista olevat.

 

Muizenberg asub False Bay’s, mis on tuntud ka Great White haide (mis pagan nende nimi eesti keeles on? Valgehai? :D) elupaigana. Casey Neistat’i vlog „Surfing with great white sharks“ on samuti Muizenbergis tehtud 🙂 Tema vlogis küll ühtegi haid polnud, hoiatavad sildid kõigest. Kohale jõudes ei saanud esialgu arugi, miks kedagi vees pole. Kehvad lained või mis värk on. Hailipp oli hoopis üleval. Valge lipp musta haiga tähendab, et vees on haid märgatud. Rannas tegutseb shark watch ehk siis mäe otsast jälgitakse vett ja kui nähakse haid, siis kõlab tugev signaal ja pannakse hailipp üles. Signaali kuuldes tasub veest välja tulla. Kohalikud ütlevad, et see on viis nende võimsate kaladega koos eksisteerida ilma, et kumbki osapool kannataks.

 

 

Igatahes, valge lipp vahetati mõne aja pärast punase vastu (ehk high shark alert) ja rahvas oli vees tagasi. Ok, lähme ka siis. Õppimiseks väga hea rand ja tagapool on suuremaid laineid ka. Hullasime tükk aega vees. Viimane kord jäi mul lühikeseks. Jõudsin just taha ilusatesse lainetesse, kui see hirmus signaal undama hakkas. Selge, paar elu kiiremat tõmmet ja käbe vahuga kaldasse tagasi 😀 Jäin ellu, haid ei näinud. Enne siia tulekut olin üsna kindel, et vette küll ronida ei julge, aga tegelikult pole vist hullu midagi. Nii ta käibki, tuleb ära harjuda. Vees pigem ununeb ära, et selline oht üldse olemas. No ja nüüd on signaali kuuldes pigem pettumus, et välja peab ronima, hehee. Bloubergi poole peal kohtab haisid harva. Surfame siin hoopis koos hüljestega 🙂 Siinpool lained vähe ebameeldivamad, kukuvad pähe nagu shorebreak.

 

Lohetanud oleme vähem. Lohesurf lainetes on minu jaoks uus kogemus. Ma veel ei saa aru, miks Cape Town selleks nii popp koht on 😀 Mumeelest see rohkem elu ja surma pärast võitlemine haha. Aga samas hea väljakutse mulle. Nagu õpiks uuesti lohetama. Suur võit oli kui esimest korda pähe kukkuvate kollide (lainete) taha jõudsin ja laud ka alles jäi. Murduvate lainete taga tundub nagu sõidaks lihtsalt mäest üles-alla. Ükski pilt ei anna neid emotsioone kahjuks niimoodi edasi. Ükspäev aga võtsin poistele sappa downwinder’it tegema. Päris kreisid tingimused olid, tulin poolel teel maha igaks juhuks 😀 Kodu ees õnneks.

 

 

Väikse 6 m2-se lohega pean ka veel harjuma. See on nii äkiline, et liigub isegi mu hingamise peale. Palju kodusem on sõita Langebaanis – soojema veega laguun u tunni kaugusel meist. Paar korda oleme seal sõitmas käinud. Sõit on tore, tee ääres näeb kaelkirjakuid 🙂

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.