CAPE TOWN – Where Two Oceans Meet

08.03.2017

 

Kaplinn on teistmoodi, kui eelnevad kohad, kus käinud oleme. Saareelu vibe’i pole, suurlinn ikkagi. Aga teha on siin palju. Esimene nädal oli meil iga päev kolm päeva 🙂 Käisime Mardi ja Dairiga järjest kõiki kohustuslikke atraktsioone läbimas. Alustuseks on siin mitu mäge, kuhu otsa matkata. Esimesena võtsime ette Cape of Good Hope’i ja Cape Point’i. See matk oli lühike ja lihtne. Ainult, et valisime matkaks nii tuulise ilma, et prille tuli jõuga ees hoida. Vaated olid mõistagi ilusad. Sinna plaanisime Priiduga tagasi minna, sest pool matka ja Dias Beach jäid tegemata/nägemata, aga paistab, et see jääb ehk järgmiseks korraks 🙂

 

 

Omaette elamus oli sõit sinna mööda rannikut ja läbi rahvuspargi, kus jaanalinnud ringi jooksid ja ahvid tee peal kooserdasid. Parklas pani üks marakratt väikselt poisilt jätsi pihta. Päris nahhaalsed tegelased. Ahve on siin mujal ka pidevalt tee peal näha.

 

 

Kuigi geograafiliselt märgib Atlandi külmade ja India ookeani soojade vete vahelist piiri Cape Agulhas, siis olenevalt aastaajast liigub see piir Cape Agulhas’e ja Cape Point’i vahel. Cape Point ise on Aafrika kõige edelapoolsem tipp. Seal asub kaks majakat. Kuna vana asus merepinnast liiga kõrgel ja oli tihti udu sees, ehitati allapoole uus. Uus on üks võimsamaid Lõuna-Aafrika rannikul, kuid sinna juurde me ei pääsenud. Ilmselt oleks tuul meid ära ka viinud poolel teel.

 

No Comments

Post A Comment